Булінг
Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого і молодіжного середовища. За результатами дослідження, проведеного Фондом ООН Юнісеф у 2017 році, 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу впродовж останніх трьох місяців, а 24% дітей стали жертвами цього явища.
Сьогодні, в процесі реформування системи освіти, проблеми цькування і насильства в шкільному середовищі дуже часто стають перепоною для досягнення мети всебічного розвитку дитини. Допомога дорослих дуже потрібна дітям та молоді в будь-якому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров’ю. Заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями та ученицями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, які потрібні, щоб уникнути та запобігти проявам насильства, безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки. Вирішальна роль у протидії насильству і булінгу належить педагогам. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки завдяки системному підходу та підтримки керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій, а також із залученням та участі дітей та молоді.
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ
Для вчителів
корисні посилання на відео
Добірка курсів
НЕДИСКРИМІНАЦІЙНИЙ ПІДХІД У НАВЧАННІ Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освітиНавчально методичні посібники
Формування превентивного виховного середовища загальноосвітнього навчального закладу
Організація роботи розв’язання проблеми насильства в школі
Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в загальноосвітньому навчальному закладі
Посібник для вчителя “Не смійся з мене”. Профілактика булінгу.
Для здобувачів освіти
#EndViolence: Як подолати булінг, на думку молоді
Для батьків
Посібники